Online cykel shop – Bikester
Festlige X-Mas deals med op til -70 %1 rabat
30 DAGES RETURRET GRATIS RETUR
Der kan i øjeblikket forekomme begrænsninger i forbindelse med reparationer og reklamationer. Vi arbejder på højtryk med igen at kunne tilbyde dig disse tjenester som normalt.
Desværre er det ønskede produkt i øjeblikket udsolgt

Reverse AM Ergo Sadel, sort/rød

ID: 551068

Udsolgt
Inkl. moms. plus Leveringspris

Jeg vil gerne kontaktes, når varen er tilgængelig igen.

Vi gemmer din anmodning i 3 måneder. Hvis varen kommer inden da, vil vi kontakte dig.
30 DAGES RETURRET GRATIS RETUR

Beskrivelse af

Reverse AM Ergo Sadel, sort/rød (black/red)

Beskrivelsen af dette produkt er automatisk oversat. Vi beklager eventuelle fejl.

Takket være den komfortable ergonomi og polstring i sadelpuden er Reverse AM Ergo en perfekt sadel til lange XC-, Enduro- eller ALL mountain-ture. Den store siddeflade reducerer effektivt trykspidserne og fordeler dem perfekt på siddebenene.

Gennem udledningskanalen afbødes presset på nerverne i sarte områder så meget som muligt, hvilket øger komforten under ridning. Det flade sæde understøtter en dynamisk kørepositionering uden hældningseffekter. For at forebygge skader har vi tilføjet kevlar skridsikringer på sadlens bagområde for at holde den pænere i længere tid.

I korte træk

Vægt
Vægt
259,00 g
Materiale stel
Materiale stel
CrMo
Længde
Længde
270 mm
Bredde
Bredde
143 mm

Funktioner

Tilsigtet brug
All Mountain/Enduro, Downhill/Freeride, All Mountain / Trail, Enduro
Køn
Herrer, Damer
Sadel
fastgørelse:
Patent
Vigtigste oplysninger
Fjedersystem:
uden fjeder
Materiale
overflademateriale:
Syntetisk
Materiale cover/betræk:
Special Vinyl
materiale stel:
Stållegering
Materiale stel:
CrMo
Dimensioner
Vægt:
259,00 g
Længde:
270 mm
Bredde:
143 mm
Modelår
2024
Produktnummer
551068
EAN
4717480164639

Video

Kundeanmeldelser

4.4
33 Kundebedømmelser
1 Stjerne
1
2 Stjerner
2
3 Stjerner
2
4 Stjerner
6
5 Stjerner
22
Vi foretager ikke en separat gennemgang af anmeldelser for at kontrollere, at de viste anmeldelser faktisk stammer fra forbrugerne. Alle besøgende på vores websted kan indsende anmeldelser af vores produkter. Indsendelse af anmeldelser er ikke knyttet til en brugerkonto eller lignende. Alle anmeldelser sorteres gennem et automatiseret ordfilter for at undgå stødende sprogbrug, racistiske eller sexistiske anmeldelser og anmeldelser med hyperlinks. Vi screener også manuelt indkommende anmeldelser for at kontrollere vurderingsindholdet for modsigelser og andet eksternt indhold.
Ryd alle filtre
Reverse AM Ergo Sadel, sort/grøn sort/grøn
Hajo
Farven er ikke blå, men cyan
Oversat fra Tysk Til originalen
Bedømmelsen refererer kun til farvebetegnelsen "blå", ikke til sadelkvaliteten! Farven på den model jeg har bestilt er sort/blå. Men det er ikke blåt, det er en stærk cyan (grøn-blå). Ærgerligt, for ellers gør sadlen et godt indtryk. Gik tilbage igen.
26.07.2022
Reverse AM Ergo Sadel, sort/grøn sort/grøn
Tibor
sadel
Oversat fra Tysk Til originalen
Jeg er meget tilfreds med produktet
05.05.2022
Reverse AM Ergo Sadel, sort/grøn sort/grøn
Björn
super
Oversat fra Tysk Til originalen
som erstatning for den originale kan du endelig sidde behageligt på farten uden smerter
17.03.2022